Produkt dostępny również w naszym sklepie na ALLEGRO

Skwalan to organiczny związek chemiczny o postaci lekkiego, bezbarwnego i bezwonnego olejku. Jest to związek, który naturalnie występuje w sebum ludzkim. Z tego względu olejek skwlanowy jest kompatybilny z każdym typem cery (również bardzo wrażliwej – ryzyko wystąpienia alergii lub podrażnień jest znikome).  Nie wykazuje działania komodogennego (nie zatyka porów), a tym samym jest bezpieczny również dla cery trądzikowej. Jest zaliczany do tzw. ‘suchych’ olejków (bardzo szybko się wchłania nie pozostawiając uczucia tłustości). 

21 lipca 2023

SKWALAN Z OLIWEK 30 ml

23,35 zł

 


 

Zastosowanie skwalanu

ZASTOSOWANIE:

 

1-100% jako dodatek do kremów, balsamów, maseczek, szamponów lub bezpośrednio na skórę i włosy. W przygotowaniu receptur kosmetycznych nadaje się do procesowania na zimno i na gorąco (jest bardzo stabilny termicznie i nie utlenia się łatwo).

 

 

DZIAŁANIE:


Skwalan ma działanie emoliencyjne (zapobiega odparowaniu wody) – odbudowuje płaszcz lipidowy, poprawia poziom nawilżenia skóry jak również zwiększa wchłanianie składników aktywnych rozpuszczalnych w tłuszczach (np. witaminy A i E). 

 

 

 

EKOLOGICZNIE PAKOWANIE:

 

Skwalan jest zapakowany w szklane buteleczki z etykietą z papieru pochodzącego w 100% z recyklingu. 
 

Opakowania wysyłkowe: 
W zależności od ilości zamówionych sztuk i rodzaju asortymentu, towar jest wysyłany w papierowej kopercie z papierowym wypełniaczem lub w kartonowym pudełku z papierowym wypełniaczem. W obu przypadkach opakowania są zaklejone papierową taśmą klejącą, aby łatwo było je poddać recyklingowi.

Tik Tok dla MOUNT BOTANICA
Instagram dla MOUNT BOTANICA
YouTube Mount Botanica
Facebook MOUNT BOTANICA

ŚLEDŹ NAS