20 lutego 2022
Płyn do higieny intymnej w pielęgnacji twarzy

Czy wiecie, że kosmetyki stosowane do higieny intymnej, mogą bardzo dobrze sprawdzić się w pielęgnacji twarzy? Zobaczcie, dlaczego.


Wiele osób (szczególnie takich z cerą wrażliwą) bardzo ostrożnie dobiera kosmetyki do mycia twarzy ze względu na częste podrażnienia. Skóra na twarzy jest bardziej delikatna, a do tego dochodzi jeszcze możliwość drażnienia oczu przez związki lotne (zwykle substancje zapachowe w kosmetykach). Dlatego coraz popularniejsze staje się sięganie po kosmetyki do higieny intymnej. Jest to decyzja jak najbardziej uzasadniona, gdyż takie kosmetyki są z definicji przeznaczone do bardzo delikatnej skóry.

 

 

Kosmetyki do higieny intymnej:

 

  • Zwykle są bezzapachowe (przynajmniej te dobre powinny takie być). Tym samym nie będą podrażniać oczu.

  • Zawierają łagodniejsze substancje myjące niż tradycyjne żele (zwykle bez SLS-ów).

  • Zazwyczaj muszą przejść testy dermatologiczne na osobach z cerą wrażliwą, są więc z definicji testowane pod kątem używania na skórze wrażliwej.

  • Mają niskie pH, zbliżone do pH skóry.

  • Często zawierają substancje łagodzące podrażnienia (zwykle allantoina, D-pantenol, aloes).

 

 

Podsumowując. 
W kosmetyce, paradoksalnie jak coś jest do d… to do twarzy też się nada 😉. Skóra krocza jest bardzo cienka i wrażliwa, dlatego kosmetyki przeznaczone do jej pielęgnacji muszą być super łagodne. Tym samym spokojnie sprawdzą się również do mycia twarzy.

 

 

 

Płyn do higieny intymnej w pielęgnacji twarzy

Tik Tok dla MOUNT BOTANICA
Instagram dla MOUNT BOTANICA
YouTube Mount Botanica
Facebook MOUNT BOTANICA

ŚLEDŹ NAS